Wycieczka do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu
Poznajemy przeszłość, by tworzyć lepszą przyszłość.
Wycieczka realizowana w ramach projektu pn. " Zajęć bez liku w Płomyku" z Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+)
21 stycznia 2025 roku przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, łączącej edukację z zabawą. Podczas warsztatów artystycznych dzieci zgłębiały tajniki malarstwa, odegrały scenkę o historii smoka wawelskiego przy akompaniamencie gitarzysty. Kolejnym wyzwaniem dla uczestników była praca plastyczna pastelami olejnymi z utrwaleniem zasady tworzenia barw pochodnych. Podczas zwiedzania ekspozycji etnograficznej "Z życia ludu śląskiego XIX-XX wieku" dzieci wspólnie odkrywały modę ludową na każdą okazję. Ochotnicy przymierzali rozbarski strój weselny. To była niezapomniana podróż w świat sztuki i tradycji.
Zapraszamy do galerii pamiatkowych zdjęć.






































































