Przedszkole i Fundacja PŁOMYK MONTESSORI

  1. 0
  2. 1
  3. 2
« »

O nas

Przedszkole latem   2016 001

Przedszkole mieści się w centrum Piekar Śląskich w parterowym budynku, który otoczony jest dużym ogrodem. Przedszkole zlokalizowane jest w terenie zielonym, który gwarantuje naszym podopiecznym bezpieczną i doskonałą zabawę na świeżym powietrzu. Cały teren przedszkola jest ogrodzony, a budynek posiada monitoring. 

Przedszkole posiada znakomite warunki lokalowe. Słoneczne sale wyposażone są w bogate, urozmaicone zestawy materiałów dydaktycznych - edukacyjnych M.Montessori. Nauczyciele z wyższym wykształceniem tak pedagogicznym, jak i z dyplomem ukończenia studiów "montessoriańskich" zapewniają wszechstronny rozwój Waszym dzieciom. Zajęcia odbywają się równolegle w języku angielskim i języku polskim.

Pracujemy w oparciu o metody dydaktyczne, stworzone przez  Marię Montessori dla dzieci o problemach psychicznych, które w krótkim czasie osiągały lepsze wyniki edukacyjne, dzięki tej metodzie. Przedszkole nasze jest przygotowane do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, a co wiąże się i edukacyjnymi. Posiadamy cały asortyment materiałów dydaktycznych i sensorycznych stworzony przez M.Montessori. Dysponujemy profesjonalną Kadrą przygotowaną do pracy z przedszkolakami o zróżnicowanych potrzebach zdroworozwojowych i zdrowotnych. Praca w grupach zróżnicowanych wiekowo stymuluje rozwój społeczny, a duży nacisk na samodzielność umożliwia ćwiczenie kluczowych w tym wieku umiejętności. Dzieciom z Orzeczeniem o Potrzebie Kształcenia Specjalnego przedszkole gwarantuje idywidualną pracę z pedagogiem specjalnym, logopedą i fizjoterapeutą. Dodatkowo w trosce o to, by ułatwić dzieciom z niepełnosprawnością korzystanie z dobrodziejstw pedagogiki Marii Montessori przedszkole rezygnuje z pobierania czesnego od dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. 

Proponujemy bogatą ofertę dodatkowych zajęć i pomagamy dzieciom w adaptacji w przedszkolu. Wasza pociecha ma poczucie bezpieczeństwa, fachową opiekę i edukację na bardzo wysokim poziomie.

Zapewniamy całodzienne Naturalne i Zdrowe Wyżywienie, zgodnie z projektem "Zdrowy Przedszkolak". W dobie częstych alergii pokarmowych i innych uwarunkowań wymagających specjalnej diety uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.   Z pomocą rodziców wspólnie ustalamy jadłospis spełniający te wymagania.

W zakładce „Kontakt” dostępny jest „Formularz zgłoszeniowy”, a jeśli mają Państwo jakieś pytanie, chętnie na nie odpowiemy.

 

JESTEŚ CIEKAWY JAK PRACUJEMY?

ZAPRASZAMY!

POZNAJ  PEDAGOGIKĘ  MARII  MONTESSORI 

 

  Dogoterapia w przedszkolu   2016 001  Zajecia w kregu STOKROTKI wrzesien  2016 040

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Pedagogika Marii Montessori