Warsztaty z pierwszej pomocy
Ważna lekcja dla najmłodszych!
W naszym przedszkolu odbyły się 16 września 2025 niezwykłe warsztaty z zakresu pierwszej pomocy, które poprowadził pan Jerzy - ratownik medyczny z HKR „Esperanto” Hufca ZHP Bytom.
Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wzywać pomoc w sytuacjach zagrożenia, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz jakie kroki należy podjąć, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Największą atrakcją były ćwiczenia praktyczne, w trakcie których przedszkolaki mogły same spróbować, jak wygląda udzielanie pomocy.
Warsztaty były nie tylko cenną lekcją odpowiedzialności, ale również świetną zabawą. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem słuchały wskazówek i chętnie brały udział w zadaniach, ucząc się poprzez doświadczenie. Dzięki temu zdobyta wiedza na pewno zostanie z nimi na długo.
Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu za profesjonalne i pełne pasji poprowadzenie spotkania. To dla nas ogromnie ważne, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że każdy z nas może pomóc drugiemu człowiekowi.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.















































































